İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, belediyenin 40 bin haneye 400 TL’lik nakit yardım yapma kararı aldığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, bugün katıldığı televizyon programında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ekonomik tedbirler kapsamında 40 bin haneye 400 TL’lik nakit yardım yapma kararı alındığını açıkladı.

Bugün Fox TV’de Çalar Saat programına katılan Soyer, İzmir’de alınan koronavirüs tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu. Toplu taşıma araçlarında bugünden itibaren maskesiz seyahat edilmesine izin verilmeyeceğini söyleyen Soyer, sağlık çalışanlarının evlerine gitmeden dinlenebilecekleri yurtlar ve oteller kiraladıklarını açıkladı.

“Biz 40 bin haneye 400 TL’lik nakit yardım yapma kararı aldık. Pazartesiden itibaren bunu dağıtmaya başlayacağız” ifadelerini kullanan Soyer, “Israrla söylüyoruz. Bir gün daha bir saat daha geç kalamayız. İzmir’de kontrollü karantinaya geçmek gerekiyor” dedi.

BELEDİYE İŞÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzenerji şirketinde kadrolu Park ve Bahçeler Dairesi çalışanı Aydoğan Adagümeli, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Bir süredir yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören Aydoğan Adagümeli, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Adagümeli’nin vefatı İzmir Büyükşehir Belediyesinde büyük üzüntüye neden oldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu küresel salgın nedeniyle bir çalışma arkadaşımızı kaybetmenin acısı ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınlarına, çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

  1. Acı kaybımız

    Park ve Bahçeler çalışanımız Aydoğan Adagümeli’yi koronavirüs tedavisi görürken kaybetmenin derin acısı içindeyim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve çalışma arkadaşlarına baş sağlığı dilerim.