Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yeni sezon öncesi camiaya flaş mesajlar verdi. Yeni transferlerden takımın durumu, Gürsel Aksel Stadı, altyapı, teknik kadro ve kulüp yapısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sepil, “Geçen seneki gibi sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Çıtamız, stat bitince yükselecek” yorumunu yaptı

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yeni sezon öncesi Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beINSports’a verdiği röportajda flaş açıklamalarda bulundu. Ligde üst üste üçüncü sezonu geçireceklerini belirten ve “Artık ustalığa geçmemiz gerekiyor” diyen Başkan Sepil, “Ben başkanlığımın 6. yılını geçiriyorum. Bu sezon en büyük avantajımız şu. Geçtiğimiz sezonun tüm kadrosu ile teknik direktör, doktor ve masöre kadar hemen hemen aynı kadro ile geldik. Bu bize avantaj getirecek. Ana kadroyu koruyarak, eklentilerle güçlendirip gençleştirerek iyi bir iskelet oluşturduk. Bu sezon daha rahat olabileceğiz. Geçen sene yaşadığımız gibi olmasın istiyoruz. Kolay lig olmayacak, biliyoruz. Çıtanın yükseleceği yer statla beraber olacak” dedi.
STAD HER ŞEYİ DEĞİŞTİRECEK 
Gürsel Aksel Stadı’nın kulüpteki her şeyi değiştireceğine vurgu yapan Başkan Sepil, “Beklentimiz ikinci devreye yetişmesi ama kaçıncı maç olur bilinmez. 95 yıldır böyle bir stat bekledi Göztepe. İki hafta önce stada gireceğiz diye güzelliğinden bir şey kaybetsin istemeyiz. Altyapı projemiz sekteye uğradı ama devam edeceğiz. Göztepe stadı bittiğinde Avrupa’da da insanların daha fazla dikkatini çekecek. Bu görünürlük daha fazla artacak bundan eminim. Stadı yaptığımız yerin alan kısıtlaması var. İkinci Lig’de 42 bin bilet bastık. 42 bin kişi geldi. Kale arkasında seyircinin ayakta olmasını çok araştırdık. Almanya’da bu trend başlıyor. Bu süreçte Milletvekilleri Atilla Kaya ve Alpay Özalan çok uğraştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da gittik. Ayakta seyirci sistemi ile otomotik olarak 5 bin artıyor kapasitemiz. Kale arkalarından birini İnönü Caddesi’ne yakın olan tribünü bu şekilde yapıyoruz. Galatasaraylılar’ın da aynı hazırlıkta olduğunu duyuyoruz” diye konuştu.
“TAMER TUNA İLE KEŞKE AYRILMASAYDIK”
Geçen sezon 3 teknik adamla çalıştıkları konusuna değinen Başkan Mehmet Sepil, “Tamer hoca ile ayrılığımızın sebebi zaten futbol değildi. Geriye dönsek keşke ayrılmasaydık diyebiliriz. Daha sonra Bayram hoca ile sezona başladık. Tamer hoca gibi genç ve geleceği olan bir isim. Mağlubiyetler arka arkadaya gelince yolları ayırmak zorunda kaldık. Kemal Özdeş tecrübeli bir isim. En çok, ‘Hoca değişmemeli’ deyip en çok hoca değiştiren kulüplerden biriyiz. Ancak yaratılan sistemin sonucu bu. Türk futbolunun başarılı olamamasının en önemli nedenlerinden biri bu ama bunu bu sezon aştık gibi” yorumunu yaptı.
“EREN RİSK TRANSFERİ DEĞİL”
Bu sezon en çok ses getiren transferlerden biri olan Eren Derdiyok’u alarak risk almadıklarının altını çizen Sepil, “İyi bir transfer yaptık. Eren’in son döneme bakarsanız muaazzam bir istatistiği var. Eren Göztepe’ye gelmek istedi, bu çok önemli bizim için. Galatasaray’da aldığı ücret çok fazlaydı. Bizim yanaşabileceğimiz bir ücret değildi. Eren İzmir’e ve Göztepe’ye gelmek istediğini gösterdi. Bu süreç uzun oldu. Çok dakika almadığı yönünde endişeler vardı. Ben Eren’in bu sene çok daha istikrarlı ve başarılı olacağını düşünüyorum. Sakat sakat iğneyle oynayan Jerome geçen sezon çok büyük fedakarlık yaptı. O da daha başarılı olacak. Stoper ve sol bek kesin olarak alacağız. Görüşmeler yapılıyor” dedi.
GÖÇEBE BİR ALTYAPIMIZ VAR
Başkan Sepil sözlerini şöyle tamamladı: “Ekonomisi iyi olan kulüplerin ödülleneceği bir döneme doğru gidiliyor. Biz de hatalar yaptık. Kulüp yapılarının daha düzenli olacağı bir Türk futbolu oluşacak. Maliyetinizi düşürmek ve para kazanmak için gençleri oynatmanız lazım. Geçen sene Trabzon çok iyi yaptı bunu. Ünal hoca önceki sene Karabükspor’la küme düştü ama şimdi farklı bir noktada. Takdir etmek lazım. Göçebe bir altyapımız var. Milli takımlara verdiğimiz oyuncu sayısı çok iyi. En fazla gönderen kulüplerden biriyiz yerimiz bile yokken. 110 dönümlük bir arsada projeye başladık. Altyapı tesisimizi birkaç ay içerisinde parça parca yapacağız. İkinci hamlemizi de gerçekleştirdik. Altyapı oyuncularımızın önemli bölümünü A Takım’la birlikte çalıştıracağız. Bazıları şans da bulacak.”